top of page

L, 23. sept

|

Tallinn

Treeni tervelt! Jooga sportlastele ja spordihuvilistele

Treeni tervelt! Jooga sportlastele ja spordihuvilistele Ehk kuidas: Parandada oma tulemusi Vältida vigastusi Toetada treeningut Hoida oma keha tasakaalus

Registration is closed
See other events
Treeni tervelt! Jooga sportlastele ja spordihuvilistele
Treeni tervelt! Jooga sportlastele ja spordihuvilistele

Aeg ja koht

23. sept 2023, 14:00 – 17:00

Tallinn, Narva mnt 7d, 10117 Tallinn, Estonia

Üritusest

Treeni tervelt! Jooga sportlastele ja spordihuvilistele

Ehk kuidas:

Parandada oma tulemusi 

Vältida vigastusi 

Toetada treeningut 

Hoida oma keha tasakaalus

Mis on ühist Andy Murray’l, Tom Brady’l, LeBron James’il ja paljudel teistel profisportlastel? Kõikide nende treeningplaanis on oma kindel koht joogal.

Treenid Maijooksuks, Iron Maniks, Tartu Maratoniks, Roheliste Rattaretkeks jne jne? Mis iganes spordialaga Sa tegeled, suure tõenäosusega ei liiguta Sa oma lihaseid ja liigeseid täies mahus. No võib-olla aeg-ajalt natuke midagi venitad, aga kindlasti mitte piisavalt. Ja intensiivsemate treeningperioodide ajal tunned, et keha ei taastu piisavalt kiiresti ning välja hakkavad lööma vanad vigastused.

Oma valitud spordialal liigutad Sa oma keha teatud viisil. Maksimaalse tulemuse saavutamiseks teed Sa suure tõenäosusega korduvaid ja samu liigutusi. Korduvate liigutuste üks suuremaid nn kõrvalnähte on see, et meie lihased muutuvad tugevamaks ja samal ajal lühemaks ning teatud lihasgrupid ja liigesed võivad jääda täiesti tähelepanuta. "Lühenenud" lihased piiravad Su liikuvust, tehnikat, suurendavad vigastuste ohte ning tekitavad nn ’kinnise’ keha tunde.

Jooga on suurepärane viis oma treeningut toetada. Tänapäeval on joogast paljude profi- ja harrastussportlaste jaoks saanud praktiline vahend oma tulemuste ja liikuvuse tõstmiseks, keha taastumiseks, rühi parandamiseks, seesmiste lihaste tugevdamiseks ning vigastuste vältimiseks. Absoluutselt kõigil meist on kehas mingid blokid ja piirangud, mida joogaga saab väga efektiivselt vähendama ja eemaldama hakata!

Iga joogapraktika venitab, tugevdab ja pikendab meie keha, tehes selle sõna otseses mõttes sirgeks! Lisaks füüsilistele kasuteguritele aitab jooga kaasa paremale unele, vähendab stressi, parandab hingamist ja tasakaalu ning tõstab keskendumisvõimet.

Jooga on meie keha jaoks täiuslik hoolitsuspakett, nii seest kui ka väljast, ning juba ainult 15-20min pikkune praktika 2x nädalas muudab silmnähtavalt Su tavatreeningu kvaliteeti ja tulemusi!

Kõike seda silmas pidades, otsustasime kokku tuua jooga ja personaaltreeningu, et just sportlaste jaoks välja töötada ideaalne ning Sinu treeningut toetav joogapraktika. Kombineerides 20.aasta pikkused joogaõpetaja ja personaaltreeneri teadmised, oskused ja kogemused, panime kokku töötubade sarjana spordijooga baaskursuse, kus keskendume nii profi- kui ka harrastusportlastele, nende treeningutele, taastumisele ja saavutuste kaasaaitamisele.

Baaskursus ’Jooga sportlastele 2023/2024’ koosneb neljast eraldi töötoast, millest igaühes keskendume kindlale lihaste ja liigeste grupile, samas töötades läbi kogu keha. 

Õpime sügavamalt hingama ja lõdvestuma, ning samuti mängime läbi kui kaugele meie keha meil tegelikult minna laseb. Kogu praktika räägime eelnevalt teoorias läbi, ning iga töötoa lõpus saab maitsva tee ja snäki saatel meilt küsida kõike!

Kursus on mõeldud profi- ja harrastussportlastele ning kõikidele spordihuvilistele. Samuti on oodatud treenerid ja joogaõpetajad, kes soovivad kas jooga või anatoomia valdkonnas oma teadmisi täiendada.

Töötubade moodulid 2023/2024:

• Moodul 1: Puusad, vaagen ja alaselg 23.september 2023 

• Moodul 2: Põlved, reied ja hüppeliigesed 11.november 2023 

• Moodul 3: Õlad ja ülaselg 10. veebruar 2024 

• Moodul 4: Tasakaal ja keskendumine 6. aprill 2024

Iga mooduli ajakava:

14:00 Sissejuhatus ja teooria 

14:45 Hingamine 

15:00 Joogapraktika ja playground (harjutuste seeria vastavalt moodulile) 

16:00 Q&A koos snäki ja teega

Ühe mooduli hind on 35€, kogu kursuse hind 125€

Kohtade arv ühe mooduli kohta max 15 inimest. 

Rohkem infot ja koha broneerimine: events@goyoga.ee

Õpetajad

Triin Parro on personaaltreener ja toitumisnõustaja, keskendudes peamiselt jõu- ja venitusharjutustele, joogale ning bodyart’ile. Treenerina on Triin tänaseks töötanud 13. aastat, sellest joogaõpetaja- ja praktiseerijana 10. aastat. Triin annab regulaarselt tunde Olümpia hotelli 26. korrusel Club26 jõusaalis ja kesklinna joogastuudios, samuti ettevõtetes. Triin ise ütleb: „Mind on aastaid paelunuid anatoomia, inimese füsioloogia ja see, kuidas meie keha toimib. Jooga on aidanud mind tuua parema kehatunnetuseni, õpetanud hingama ja muutnud mu keha plastilisemaks ning liikuvamaks.“

Raili Maripuu on ashtanga jooga õpetaja ning endine tantsija. Joogat praktiseerinud peaaegu 20.aastat, ning joogat õpetanud 7.aastat. Joogat praktiseerib 5-6x nädalas ning õpetab regulaarselt Eestis, Inglismaal, Itaalias ja Indias. Tallinnas asuva Ashtanga Estonia (endine Goyoga) stuudio looja ja eestvedaja. Raili ise ütleb: „Jooga on minu jaoks sama loomulik kui hammaste pesu. Jooga on eluviis, mis 14. aastat tagasi hakkas mu elukvaliteeti igapäevaselt tõstma nii füüsilisel, vaimsel kui ka hingelisel tasandil.“

Piletid

  • Mooduli pilet

    35,00 €
    Sale ended

Total

0,00 €

Jaga üritust sotsiaalmeedias

bottom of page